To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

Valašské království má nového krále - Vladimíra II.

„Veni vidi vici… - přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem… “, by si mohl říci Vladimír Zháněl se svou družinou - rodinou, když šel v sobotu náhodou přes frenštátské náměstí, kde probíhala Valachyjáda a klání o stolicu a půlky princezny, v kterém zvítězil a stal se tak našim novým králem - Vladimírem II.

Stalo se tak po více jak 7 letech, od chvíle kdy byl v únoru 2001 při rebelii svržen král Boleslav I. V náročných valašských disciplínách - Lopaťák, Horom dolom stolom, Valašský pjatiboj, Valašské trokování, Radegastůf kárling, Šuro aji nešuro na šišakole, Pojídání pohančené kaše, Valašské sumo, Radegastův pivní nácuc, Valašský kaviár, Přetahování o slivovicu, zpěv, tanec a projev lidu, on i jeho družina prokázala, že umí všecko, co má umět správný král, aby mohl usednout na našú „stolicu“- a spolu s královnou matkou Jarmilou I. Šulákovou vládnout.

„A co všecko z teho všeckého vyplývá pro Vás, naše ogary aj cérky sa dozvíte ze jmenovacího dekretu - Buly královské, kde sú popsané králova práva aj povinnosti. Na obrázky z finálových klání a korunovace se můžete podívat zde.

TH


15:45:00 - 11.08.08 - David - zprávy z VK - 6730x