To [email]: Message:
From [email]:
To [name]:
From [name]:
  HTML email

O Valašském království v italské televizi

Dokument, o kterém jsme Vás informovali 1. září 2010, a jehož natáčení jsme připravovali, je na světě! Podívat se na něho můžete na http://www.rai.tv/dl/RaiTV/programmi/media/ContentItem-32e92189-3348-4620-81ac-d7b7645919a2-tg1.html, 50 minuta a 45 sekunda…

Před pár dny ho odvysílala italská státní televize RAI a dle našich informací a řady dotazů, které nám v italštině skoro zahltily naše poštovní schránky, naše království Italy opravdu zaujalo… Italové nakonec věnovali království skoro 8 minut vysílacího času! Je to také historicky poprvé, co se nějaká italská televize takto Beskydám a Valašsku věnuje… Natáčelo se na Kohútce, ve Valašském muzeu v přírodě, ve valašské pálenici, na Štramberské Trúbě, v Příboře, ve valašském vzdušném prostoru a součástí reportáže je i Valašský král Vladimír II a archivní záběry z jeho korunovace, Valašské hry – Valachyjáda a 1. velká valašská námořní bitva z roku 2001, která proběhla v rámci soutěže „O najlepšího valašského Ftáka“ na rybníku Kacabaja v Hodslavicích. Po čínské, španělské, ruské, německé a brazilské TV se jedná o další zahraniční televizi, kterou fenomén VK do regionu přilákal.

TH

P.S. Původní článek si můžete přečíst a fotografie z natáčení prohlédnout na http://valasske-kralovstvi.cz/item/italska-televize-objevovala-valasske-kralovstvi.


09:31:21 - 27.10.10 - David - zprávy z VK - 5078x