Festival FÓRum 2008 - Valachyjáda

Valašské království a Město Frenštát p. R. vás zvou na festival plný zábavy, recese a nevyzpytatelného humoru.

Festival pořádáme již 6 let. FÓRum je multikulturní recesistický festival pro širokou veřejnost. Letošní 7. ročník, který proběhne 8. až 9. srpna, bude ve znamení Valašských her a přirozeně navazuje na veleúspěšný ročník šestý. Festival probíhá po celou dobu na frenštátském náměstí a vstupné je zdarma, výstupné dobrovolné.

V minulosti již na festivalu vystoupily takové celebrity, jako Štěpán Rak, Jiří Pavlica, Jiří Schmitzer, Jarmila Šuláková či skupiny Jablkoň, Tomáš Kočko a orchestr, TAM TAM orchestra, Tara Fuki, Ty syčáci, Maraca, Docuku, Ivan Hlas, Pavel Lohonka Žalman, Sestry Steinovy, Gulo čar, -123 min. a desítky dalších velmi kvalitních interpretů.

Už tento pátek se při slavnostním zahájení III. Valachyjády sejdou na frenštátském náměstí veličiny sportovních turnajů a pokušitelé světových rekordů. Obdrží totiž řád Valašských rytířů a zařadí se tak mezi další slavná jména jako Dana Zátopková, Helena Suková, Karel Loprais... A kdo se tentokrát přidá do pomyslné síně slávy? Budou to skokani na lyžích František Jež a Jan Mazoch, reprezentant v řecko-římském zápase Vítězslav Mácha, gymnastka Adolfina Tačová, silniční i dráhový cyklista Michal Stark, sjezdařka na lyžích Olga Charvátová-Křížová a horolezec Libor Uher. Čestnými rytíři se stanou krátce po 7. hodině večerní a následovat bude rovněž autogramiáda.
Více na http://www.valasske-kralovstvi.cz/item/rad-valasskych-rytiru/category/rad-rytiru-vk.

Fotografie z předešlého ročníku festivalu najdete na webových stránkách Valašského království zde.

Šiky rytířů Valašského království se rozrostou

6. 8. 2008

Už tento pátek se při slavnostním zahájení III. Valachyjády sejdou na frenštátském náměstí veličiny sportovních turnajů a pokušitelé světových rekordů.

více…

Štafeta odstartovala

4. 8. 2008

Dnes z frenštátského náměstí vystartovala štafeta s valašským ohněm na trasu po obcích a městech Valašského království.

více…

Stolica VK a půlky princezny k mání

31. 7. 2008

V pondělí 4. srpna v 8:30 hod. zažehne starosta města Frenštát p. R. obří sirkou pochodeň s valašským ohněm a štafeta Sportovního oddílu Valašského království se vydá na pouť obcemi švestkozemě.

více…

Leták k festivalu

30. 7. 2008

Prohlédněte si leták s informace k letošnímu ročníku festivalu. Najdete jej zde

Fotografie z loňského ročníku festivalu

2. 7. 2008

Prohlédněte si fotografie z loňského ročníku festivalu. Najdete je zde

Družiny - registrujte se!

1. 7. 2008

Chcete soutěžit na Valachyjádě? Registrujte se!

více…