Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Dýně, dýně, dýně, zpropaděně, kdyby jenom dýně

Dýňobraní
Šašek tam byl a veselo kolem, za břicha jsme se popadali a za fusekli se nadšeně tahat nechali a dravce nám přivezli ukázat až od Sovince, sovu žádnou, ale káňata a poštolku a rarohy, slabší povahy musely vzít nohy na ramena a ti, co z toho byli jelen, museli zas sundat parohy, když ti krásní tiší ptáci kouzali nám těsně nad hlavami, joj to bylo pozdvižení - hlavně hlasů - mezi návštěvníky naší krásné Trúby Štramberské!

Děti dravce nosily na rukou a fotily se s nimi a ani nedutaly s červenými tvářemi a očima navrch hlavy pak utíkaly k mámám, aby se příslibu dočkaly, že ptáci zase přiletí, že se zase rozkřičí po nádvoří mezi borovicemi a zase budou zájemcům zobat z rukou, neboť přátelské vztahy se sokolníky byly úspěšně navázány. Ano a soutěžilo se, oranžové strašáky jsme vyřezávali, grilované kančí, srnčí obědvali a s rodinami skotačili, odpoledne si i s harmonikářem zazpívali, určitě bychom i tančili, zdržet se do pozdějších hodin, které se k tanci lépe hodí...

Neb počasí vyšlo krásné, zas jako by se podzim na chvíli zapomněl, takže se sedělo kolem chaty ze všech stran, ohně hořely, výhledy dojímaly. Řeknu-li to zkratkou - dostalo se nám všem dalšího nenapodobitelného dne v režii nadšených organizátorů a v prostředí jedinečném, jaké jen kdo pozná, docení. Neváhejte už, přijďte se taky porozhlédnout!

A komu to nestačí, tomu nabízíme mnoho povedených taškařic z naší nabídky, například hned v pátek 19. října od 19.00 pořádat se bude další z řady oblíbených koncertů bluesové kapely Klika NJ, pro děti pak bude zajímavý zejména 8. prosinec, kdy Chatu Dr. Hrstky, Trúbu i přilehlá prostranství navštíví Mikuláš s celým svým neodmyslitelným rejem, čertů a andělů, dětí, rodičů, přátel takových setkání v takových kulisách ... !

Na fotky z letošního Dýňobraní se můžete kouknout na webu Štramberské Trúby.

20:47:05 - Čtvrtek, 11.10.12 - 1413x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.