Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Ochutnejte netradičně netradiční destiláty ve staré pálenici

Pálenice vám nabízí nejen možnost okoštovat netradiční destiláty z nabídky společnosti RUDOLF JELÍNEK, které jen stěží můžete ochutnat někde jinde, ale i studovat Fakultu pálení a slivovicových věd Valašské královské univerzity a získat tak titul Doctoris Špiritus ŠpDR!

Studium probíhá pod dohledem zkušených profesorů fakulty a dozvíte se při něm i řadu zajímavostí o historii a technologii pálení na Valašsku. Ochutnat zde můžete kromě vynikající valašské slivovice například borůvkovici, jahodovici nebo i vzácnou oskeruši, která je některé roky tak nedostatková, že ten kdo si ji chce koupit, musí tak učinit v dražbě a každá kapka se vyvažuje tvrdou valašskou měnou Jurovalšárem! Vlčkova pálenica původem z Lačnova je umístěná v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm a je v provozu denně od 9 do 18 hodin.

Podrobné informace o umístění a historii pálenice naleznete také na stránkách VMP http://www.vmp.cz/cs/navstevnici-prohlidka-muzea/prohlidka-muzea/drevene-mestecko/objekty-dreveneho-mestecka/vlckova-palirna-z-lacnova.html.

Informace o studiu na Fakultě pálení a slivovicových věd naleznete také na stránkách Valašské královské univerzity http://valasska.zazitkovauniverzita.cz/clanek.php?item=4.

Již ani chvilku neváhejte a vypálené ovoce v naší pálenici ochutnejte!

VK

Fotogalerie článku:
Ochutnejte netradičně netradiční destiláty ve staré pálenici

14:28:05 - Čtvrtek, 08.07.10 - 12741x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.