Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Jak Valašské království expandovalo ve Střední Americe

Oprava areálu hradu, starost o pálenici a věci domácí jsou věci, které nás v posledních letech zaměstnávaly víc, než věci zahraniční. Ale ani v tomto období nezahálíme a naši velvyslanci pilně pracují na šíření slávy a vlivu nejen svého, ale zejména toho valašského!

Tentokrát to byla zejména Střední Amerika, kde v minulých dvou letech působila naše velvyslankyně Jolanta Janečková se svou rodinou. Její zprávu o činnosti „putovního“ Velvyslanectví pro Střední Ameriku si můžete přečíst dále.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Reportáž z činnosti „putovního“ Velvyslanectví VK pro Střední Ameriku“


Jolanta Janečková

„Putovní“ Velvyslanectví VK bylo založeno na počátku roku 2009 v hlavním městě malé středoamerické zemičky El Salvador, tedy v San Salvadoru.

Jeho činnost spočívá v navazování kontaktů mezi zeměmi Střední Ameriky a Valašským Královstvím. Obyvatelé těchto zemí jsou velmi příjemní lidé, jejichž pohostinnost si v ničem nezadá s pohostinností lidu valašského, přátelskou radu a pomoc vám poskytnou opravdu vždy, jako byste patřili do rodiny.

„Putovní“ Velvyslanectví šíří slávu Valašského Království postupně v různých zemích Střední Ameriky. Zatím jsme získali ty nejlepší kontakty mezi obyvatelstvem El Salvadoru, Guatemaly, Mexika a Belize.

Jsme zde také proto, abychom mohli poradit a pomoci krajanům Valachům při jejich putování po těchto zemích.

Během našeho pobytu se nám také podařilo rozšířit počet obyvatelstva Valašského Království. Čestné občanství přijalo několik významných osobností již zmíněných států a to za významný přínos pro rozvoj přátelských vztahů obou oblastí. Kromě toho jsme se seznámili i s několika evropskými cestovateli, kteří stali Valachy teprve naší rukou, při svém cestování po Střední Americe. Pro některé z nich se tato událost stala tak významnou, že o nás napsali do svého cestovatelského blogu: http://blog.kybi.sk/2010/05/08/guatemala-coban/#more-510

Zatím máme zmapovánu oblast počínaje severně od Ciudad de México, tedy od Teotihuacánu a Tuly až po severní hranici Nikaraguy a stále ji rozšiřujeme.

Naše sídlo najdete nyní v El Remate, poblíž bájného Tikalu a v jednání je přesun na Belizský korálový ostrov Caye Caulker.

Fotogalerie článku:
Jak Valašské království expandovalo ve Střední Americe

20:28:41 - Středa, 20.07.11 - 8359x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.