Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Lenka Kuncová

Titul Rytíř Valaského královstvjá udělený 11. 8. 2006

Frenštát pod Radhoštěm proslavili sportovci s nezdolnou vůlí a odvahou. Z tohoto valašského městečka pochází olympijský vítěz ve skocích na lyžích Jiří Raška a známý automobilový závodník, šestinásobný vítěz Rallye Dakar, Karel Loprais. Zde, pod dohledem zachmuřeného pohanského boha Radegasta, bydlí také pohledná mladá sportovkyně Lenka Kuncová, která si zaslouží stejnou pozornost jako jiní slavní rodáci Před čtrnácti lety, ve věku dvaadvaceti let, kdy se před vyučenou kadeřnicí otevíral svět, přišel nečekaný tragický zlom. Autohavárie, poranění páteře a mnoho měsíců strávených na operačních sálech, v rehabilitačních střediscích a lázních. Zbytek života tak Lenka stráví na invalidním vozíku.

Nebylo jednouché přijmout bolestnou pravdu. Snaha a odhodlání však Lenku hnaly stále kupředu. V roce 1995 se jí otevřely nové možnosti díky modernímu dynamickému sportu, kterým je lukostřelba, později se připojilo i sjezdové lyžování. Odměnou za těžkou dřinu a odříkání jsou nejen dobré sportovní výsledky, ale i účast na paralympiádě.

Handicapovaná lukostřelkyně Lenka Kuncová se narodila v roce 1971. Na mistrovství Evropy v lukostřelbě v družstvu žen vybojovala stříbrnou medaili. Je několikanásobnou mistryní republiky ve sjezdovém lyžování a v lukostřelbě. Pokud by ještě žil Ota Pavel, mohl by pohádku o Raškovi doplnit o příběh o nezdolné rodačce Lence Kuncové.
11:52:01 - Pondělí, 24.09.07 - 5950x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.