Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Neobyčejné rekordy aneb Valaši sú najlepší

V průběhu let se na území Valašského království nasbíralo soustu opravdu originálních rekordů, o kterých jste možná ještě jaktěživ neslyšeli. Pojďme se tedy společně podívat, co všechno se ve Valašském království může stát.

Víte, že ve VK žije nejstarší aktivní řidič z celé ČR? Troufáte si odhadnout velikost největšího upečeného štramberského ucha? Sesbírali jsme pro vás ty nejlepší kuriozity a rekordy, kdo ví, třeba vás některý z nich osloví a dostanete chuť stávající pokořit. Kraj Valašského království je tady pro všechny nadšence a nezapomeňte, že sranda vítězí a pravda s ní! :)

Nejpočetnější orchestr
Jazzový bigband Gymnázia Zlín, Lesní čtvrť uspořádal koncert, ve kterém vystoupilo 410 studentů školy a 40 hostů – absolventů, bývalých zaměstnanců a pedagogů školy. Bigband diriguje zakladatel orchestru Mgr. Lubomír Kovařík. Koncert, během kterého orchestr zahrál osm skladeb, poslouchalo asi 1600 posluchačů. Koncert se uskutečnil ve velkém sále Městského divadla ve Zlíně dne 6. 10. 2001.

Klobása XXL
Odborný tým firmy Masný průmysl – Krásno, spol. s r. o. vyrobil klobásu dlouhou 87m a vážící 59,4 kg. K jejímu zhotovení byla vytvořena směs z vepřového a hovězího masa, vody, jedlé soli, speciálně vyráběné směsi koření, extraktů koření, cukrů, stabilizátorů a běžně používaného antioxidantu a zvýrazňovače chuti. Klobása o průměru 28mm byla oficiálně přeměřena a poté zkonzumována v rámci Vizovického trnkobraní 23. srpna 2003 v areálu firmy Jelínek ve Vizovicích.

Nejvíc Martinů na jednom místě
Městské kulturní středisko Frenštát p. R. uspořádalo akci, při níž se v jeden okamžik na jednom místě sešlo 91 mužů s křestním jménem Martin. Stalo se tak 11. 11. 2006 na náměstí Míru ve Frenštátě p. R.

Nejstarší aktivní řidič
Josef Kujan (* 7. 5. 1923) je ve svých 88 letech stále ještě aktivním řidičem. Řidičské oprávnění vlastní od roku 1957, takže motorová vozidla řídí již 54 let. Rekord byl do České databanky rekordů zaregistrován dne 19. října 2011 v Pelhřimově. Největší počet umístění ve světovém závodě Rallye Dakar Karel Loprais z Frenštátu p. R. se aktivně zúčastnil 19 ročníků závodu Rallye Dakar a z toho se 6× umístil na 1. místě, 4× na 2. místě a 1× na 3. místě. Vždy závodil s vozem Tatra. Údaj byl do České databanky rekordů a kuriozit Agentury Dobrý den zaevidován 20. června 2009 v Pelhřimově.

Nejdelší nestříhané vlasy
Kateřina Vojkůvková (14,5 let) z Nového Jičína dosáhla v den oficiálního přeměření délky vlasů 135 cm, přičemž dívka nebyla od narození ani jednou ostříhána. Délka byla oficiálně přeměřena dne 12. června 2010 v rámci 20. ročníku mezinárodního festivalu Pelhřimov – město rekordů.

Největší štramberské ucho
Bratři Hezcí s rodinami upekli dle tradiční receptury obří štramberské ucho, jehož průměr v nezavinutém stavu činil 172,5 cm a tloušťka těsta byla 6 mm. Spotřebovali 18 kg těsta a na upečení byla použita obří pánev o průměru 249,5 cm. Rekordu bylo dosaženo ve Štramberku 13. 6. 2009 na 6. ročníku akce Štramberský Flamendr.

Nejdelší kolona vozů zn. Tatra
Tatraklub Bohemia v AČR uspořádal akci, při které jelo v koloně celkem 86 vozů zn. Tatra. Z toho 81 vozidel představovaly vozy Tatra 613. Akce se konala dne 6. 11. 1999 v Kopřivnici na cvičném polygonu.

Největší valaška
Miroslav Hrabal z Rožnova p. R. vyrobil valašku o celkové délce 413 cm, výšce 118 cm a hmotnosti 56 kg. Valaška je složena z topora ze tří fošen a ze sekery vyrobené z ocelového plechu o síle 2,5 mm. Celková doba zhotovení valašky činila celkem 120 hodin. Valaška byla veřejně představena dne 15. 7. 2002 na rekreačním středisku Bučina na Dolní Bečvě.

Mluvení pozpátku
Irena Lichnovská z Valašského Meziříčí dokázala za 3:36,34 min pozpátku odříkat předčítaný text o celkovém počtu 1 227 písmen. Použitým textem byl úryvek z pohádky Josefa Čapka O tlustém pradědečkovi a loupežnících z knihy Devatero pohádek.

Zdroj: Agentura Dobrý den
Fotogalerie článku:
Neobyčejné rekordy aneb Valaši sú najlepší

07:57:03 - Sobota, 10.03.12 - 3744x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.