Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Novinky v areálu Štramberské Trúby slavnostně představeny

Novinky na Trúbě
V pátek 28. září, symbolicky na Den české státnosti, jsme slavnostně odhalili novinky v areálu, které realizovalo naše občanské sdružení Rytíři hradu Štramberk o.s. z dotačního titulu Moravskoslezského kraje a za přispění Valašského království.Po desáté hodině jsme tak slavnostně představili nové posezení v areálu hradu a informační panely s popisy výhledů, které jsou namontovány přímo na ochozu věže.

Po slovech předsedy sdružení Tomáše Harabiše a starosty Štramberka Jana Sochy, si vzal krátký proslov i zdejší historik Josef Adamec, který vzpomněl, že KČT v čele s Dr. Adolfem Hrstkou si po rekonstrukci Trúby dali za cíl vytvořit na ochozu popis reliéfu krajiny, ovšem tento projekt se nakonec již zrealizovat nepodařilo. A nyní, o 100 let později, tento projekt dotáhlo do konce sdružení Rytířů hradu Štramberka a Trúba se tak po 100 letech může řadit mezi plnohodnotné rozhledny.

Slavnostního přestřižení pásky se chopil pan starosta Jan Socha a poté již všichni vystoupali nahoru a kochali se plnohodnotným, o důležité informace doplněným, výhledem.

Součástí celého projektu bylo ale, mimo již uvedené, i vytvoření 3 jazykových mutací webových stránek Štramberské Trúby a rovněž i tiskové materiály k hradu Štramberk jak česky, tak i ve 2 dalších jazycích.

Tento projekt byl financován z rozpočtu Moravskoslezského kraje s finanční podporou Valašského království.

Fotografie najdete na webu Trúby

20:08:58 - Čtvrtek, 04.10.12 - 1388x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.