Italian Polish German Spanish Dutch French English
Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ
 

Valašské hry konkurují Olympiádě v Pekingu aneb III. Valachyjáda ve Frenštátě p. R.

Víte, kdy začínají Olympijské hry v Pekingu? No přeci ve stejný den jako III. Valachyjáda ve Frenštátě p. R.!
8. srpna 2008 se ve slavnostním defilé zahajovacího ceremoniálu Valachyjády na frenštátském náměstí ukážou Valaši ze všech koutů světa, ale též známé olympijské tváře.
Významní hosté z řad světových rekordmanů a úspěšných českých sportovců budou pasováni na rytíře Valašského království ministrem sportu VK Jiřím Raškou. A představí se týmy, které po celou sobotu budou soutěžit v líté řeži o titul Čestné bačovské gardy VK. Páteční slavnost přivede do varu Jukebox skupiny Buty.
Valaši aji nevalaši se v sobotu 9. srpna zase přijedou utkat v klasických horských disciplínách tvrdohlavých obyvatel Valašska a změřit tak síly a srovnat svůj um s uměním předků (aji zadků). Valašské hry jsou však narozdíl od těch olympijských určeny také těm méně zdatným, malým aji moc velkým, zádumčivým aji prostopášným – prostě všem, kdo si chtějí zasportovat s humorem a nadsázkou. Začíná se v 10 hodin přímo na náměstí ve Frenštátě a soutěžit se bude až do 3 hodin odpoledne. Vyhrát můžou týmy i jednotlivci. Ale nejvíc vyhrává ten, co se nejvíc nasměje. Od 4. hodiny odpolední se pak nejlepší borci a borkyně pokusí nezesměšnit ve finálových kláních Valachyjády – v disciplínách jako pivní nácuc, ždúchaní travnicama nebo přetahování o slivovicu. Slavnostní tečku za III. ročníkem Valašských her udělá divadlo Kvelb s „převelikým“ představením do světla i do tmy, pro děti i pro dospělé – Kašpar Rek.

Ukázky disciplín z loňska a bližší informace k III. ročníku Valachyjády naleznete na

http://valasske-kralovstvi.cz/galerie/index.php?gallery=./akce_VK/forum Fotogalerie článku:
Valašské hry konkurují Olympiádě v Pekingu aneb III. Valachyjáda ve Frenštátě p. R.

12:09:43 - Úterý, 13.05.08 - 8297x - trvalý odkaz

Související články:


RSS 2.0, tisk, email

Komentáře musí být před publikováním schváleny.