Zážitková univerzita Letenky Balíčky zážitků
CK VALAŠSKÉ KRÁLOVSTVÍ

Letošní Bykekap rozdal originální poháry

Bykekap ceny
Čínských pohárů je sportovní svět přeplněn, proto SK Valašského království vsadil na originalitu, a na 2.ročníku závodu horských kol - BYKEKAP 2011, rozdával vítězům valašské vyřezávané ceny. První tři vítězové kategorií obdrželi dřevěnou plaketu s patřičným číslem a logem závodu. Oceněn byl také absolutní vítěz a vítězka, a stali se majiteli velké vyřezávané jedničky s logem Bykekapu 2011.

Letošní druhý ročník BYKEKAPU se opět konal na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm, a zázemím celého dne se stala hospůdka Rekovice. Proti loňskému roku se startovní čára umístila přímo u Rekovic, a divákům se naskytl pohled na 90členný balík bajkerů. O slavnostní start se postaral vítěz turné 4můstků Jakub Janda, a 11.hodinou mohl závod odstartovat. Trať se proti loňsku také trochu změnila, přibylo technických pasáží a 2 singltreky. Nejvýše položeným bodem na 33km trati byl opět Velký Javorník, a letošním vrchařem se na něm stal Karel Hartl (Kellys Bike Ranch team) , který také celý peloton dovedl do cíle opět k Rekovicím, a stal se také absolutním vítězem s časem 1:31:35. Druhé místo vybojoval Jakub Hrabal, a třetím byl v cíli Petr Novák (oba z 4EVER-Cyklobulis). První ženou se letos stala Lucie Javorová (CK Hvozdná) s časem 2:16:40. Ostatní výsledky na tomto odkazu. 3 vítězové každé kategorie si převzali originální dřevěné poháry, diplomy, dřevěné medaile a ceny. Nejlepší závodník v kategorii si mohl navíc pochutnat na valašském frgálu. Vyhlášena byla také teamová soutěž, kterou letos ovládl 4EVER-Cyklobulis, ve složení Hrabal,Novák,Machulka. Nejlepším závodníkem z pořádajícího klubu SK Valašského království se letos stal Pavel Fryštacký, kterého jsme v cíli přivítali na 9.místě.

Součástí BYKEKAPU 2011 byl samozřejmě i dětský závod. Na ten letos zavítalo 52dětí, pro které byly připraveny 3tratě. Že se dá závodit i na odrážedlech, diváky přesvědčilo 22 těch nejmenších dětí. Rozdělily se do dvou skupin, a i když je trochu překvapil výstřel ze startovní pistole, zdolali 100m trať jako opravdoví závodníci. Pro děti,které se už naučily na kolech, byla nachystána trať 150m, a mohly si vyzkoušet i trochu terénu lesem. Tuto trať si vyzkoušelo 12dětí. A poslední nejnáročnější dětskou tratí byl 600m okruh kolem rest.Rekovice, s prudším sjezdem k věži skokanského můstku, se kterým se statečně popralo 18dětí. Pro nejlepší tři závodníky z každé kategorie byly připraveny dřevěné medaile s logem BYKEKAPU,diplomy a pěkné ceny.

Za tým SK Valašského království bychom chtěli poděkovat všem závodníkům za účast, a pogratulovat vítězům, a celému organizačnímu týmu poděkovat za skvělou spolupráci.

stránky závodu BYKEKAP 2011, kde najdete další informace a také velkou fotogalerii najdete na tomto odkazu: http://www.skvk.cz/kronika/kronika-2011/417-bykekap-rozdal-originalni-pohary
19:08:20 - Středa, 20.07.11 - 3345x - trvalý odkaz